• BIST 100 1,94% 97.988
  • Dolar 0,11 6,27
  • Euro 0,07 7,35
  • Altın 0,89 241,52

Kartal Kadın Kooperatiflerine Anlamlı Ziyaret

Kadınların ekonomisini güçlendirmek ve kadınların ürettiği ürünleri en iyi şekilde değerlendirmek için kurulan kadın kooperatiflerine Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Oğuz Aykan 'dan tam destek.

Kartal Kadın Kooperatiflerine Anlamlı Ziyaret

Kartal ileçimizin Hamam Sokağı'nda kooperatif üyeleri için ayrılan bölümde, takılar, giysiler, aksesuarlar, örgüler, oyuncaklar ve çeyiz ürünleri satılıyor.

Ayrıca kadınlar, evlerinde yaptıkları yemekleri de burada vatandaşların beğenisine sunuyor.

Kartal Kadın Kooperatifi üyelerinden Emel Güven, yaptığı açıklamada, kooperatifi ev kadınlarını bilinçlendirmek ve sosyal hayata kazandırmak için kurduklarını söyledi.

Kooperatifi kurmadan önce Kartal Belediyesi Kadın Emeğini Vakfının açıldığını belirten Güven, şunları söyledi:

"Bunun adı altında Halk Eğitim Merkezlerine broşürler gönderdiler. Evdeki kadınları sokağa çekebilmek, onlara istihdam sağlamak adına yapıldı. 'El emeklerinizi alıp gelin bir pazar açalım' dedik. Ben de bir kursa gidiyordum. Bir afiş gördüm bu konuyla ilgili, çok hoşuma gitti. Ürünlerimi aldım, müracaatımı yaptım ve bu işin bir parçası oldum. Vakıf ve İstanbul Ajansı sponsorluğunda mahalledeki 300 kadına seminerler verdik. Girişimci ruhu aşıladık. Paranın nasıl kazanılacağı hakkında bilgiler verdik. Seminerlerden kazandığımız insanlar oldu. El emeklerini alıp satmaya geldiler. Evden bir adım olsun dışarı adım atıp ekonomik özgürlüklerini kazanmaya başladılar.

Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Oğuz Aykan' dan  tam destek geldi.Kartal ekonomisinde kadınların önemli bir rolü olduğunu vurguladı, geleceğe dair önemli açıklamalarda bulunun Oğuz Aykan kadınların iş hayatında aktif olmalarının günü geldi dedi.

  • 1